PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133600}

Słodka branka

Sweet Hostage
7,6 59
ocen
7,6 10 1 59
Słodka branka
powrót do forum filmu Słodka branka

Mniej wiecej w tamtych latach (wczesne '80) "lecial" w TVP drugi amerykanski film i tak samo jak "Me
and You" jest to film ktory po jednorazowym obejrzeniu utknął mi w pamięci na zawsze.

SŁODKI ZAKŁADNIK (jak dla mnie)

Główny bohater ucieka ze szpitala psychiatrycznego przez zsyp na brudną bieliznę do pralni. Kradnie
samochód i ucieka. Po drodze (chyba) zabiera autostopowiczkę/kobietę i właściwie ją porywa
(wbrew jej woli). Zawozi ją do swojego domku na jakimś odludziu. W tym domu są tylko on i ona. On
stara się kontrolować jej każdy ruch i (chyba) na początku trzyma ją związaną. ale pomimo
ubezwłasnowolnienia nie robi jej krzywdy. Ona zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem ucieczki
jest zdobycie zaufania swojego porywacza. gdy zdobywa jego zaufanie tak że ją rozwiązuje podczas
wspolnego wyjazdu do miasta, w sklepie po kryjomu prosi sprzedawcę aby zawiadomił o jej porwaniu
i miejscu pobytu lokalnego szeryfa.

Dalej nie powiem. Musicie sami zobaczyć.

Jest to film już stary ale zdecydowanie DOBRY. Nietypowy, niepospolity, ciekawy. Oczywiście z
klimatem lat '70. Takie filmy się pamięta. Jest u Piratów ale oczywiście bez lektora i w słabej jakości.
Chętnie posiadałbym go w wersji co najmniej DVD5 lub więcej (proszę o "cynk").

Rocky2

Ja też oglądałam ten film tylko raz wiele lat temu, nawet nie wiem kiedy to było. Ale byłam wtedy chyba jeszcze dzieckiem, więc to było pewnie w latach 80-tych. I też do dziś tkwi mi w głowie, a Martin Sheen zawładnął moim dziewczyńskim sercem na wiele lat :) Był taki piękny i szalony ;) Niestety nie wiem, gdzie można znaleźć ten film i nie wiem, dlaczego nigdy nie można zobaczyć go w tv :(

ocenił(a) film na 10
selena78

Nie ma go prawie nigdzie ponieważ to film stary, niskobudżetowy, mało znany, nie popularny, niszowy. Gdy film jest popularny wśród wielu ludzi wydawca DVD liczy, że jak odnowi go cyfrowo i wyprodukuje go na płycie DVD to wielu ludzi go kupi. a on w taki sposób zarobi na tym. Jesli film jest mało znany i nie popularny to taki wydawca/producent ma mało podstaw do tego żeby inwestować pieniądze w wydanie takiego filmu na DVD bo zakłada, że mało ich sprzeda, a tym samym mało (albo wcale) zarobi.

To jest jedyna wersja jaka udało mi się znaleźć ---> http://fcp. utnij. net (musisz zlikwidować spację w tym adresie)
Jest tylko po angielsku ale jest.

ocenił(a) film na 10
Rocky2

Film oczywiście na you tube https://www.youtube.com/watch?v=LHp0kIzP2Uk

ocenił(a) film na 8
joannasp

Niestety, już na youtubie nie jest dostępny :((
Szkoda, że nie można go nigdzie zobaczyć. Też widziała go jeden, jedyny raz w życiu, kiedy byłam dzieckiem, ale na zawsze utkwił mi w pamięci. Niewiele z niego pamiętam, ale wtedy chciałam też zostać porwana i żeby on się we mnie zakochał :))))))

ocenił(a) film na 8
asiek25

Film jest dostepny na YT w 10 partach. Wystaczy wpisać "Sweet Hostage (1975) TVM - P1" .

ocenił(a) film na 10
asiek25

Okazuje się, że nie ty jedyna

ocenił(a) film na 8
Rocky2

Z tym "wspólnym wyjazem do miasta", nie do końca było tak.

**************SPOILER*************

Leonard sam jedzie do miasta zrobić zakupy wg listy, którą przygotowała mu Doris. Jednym z punktów listy był materiał na zasłony o bardzo charakterystycznym wzorze. Sprzedawca słysząc w jaki deseń Leonard chce zakupić materiał, od razu skojarzył to z matką zaginionej dziewczyny (jedynie ona w przeciągu 10 lat chciała zamówić materiał o takim wzorze). Wyprowadzony z równowagi Leoanrd, był pewien, że dziewczyna celowo przekazała "zaszyfrowaną" informację, która pozwoliłaby ją z nim powiązać. Doris zrobiła to jednak całkiem nieumyślnie...

Rocky2

Był w Studio 2 10. 10. 81r. O godz. 21

ocenił(a) film na 9
Rocky2

Ze mną było podobnie- obejrzałam go jako dzieciak,do dziś pamiętam. Świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones