PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401436}

Niesamowity Spider-Man

The Amazing Spider-Man
6,7 158 663
oceny
6,7 10 1 158663
6,8 21
ocen krytyków
Niesamowity Spider Man
powrót do forum filmu Niesamowity Spider-Man

produkcja pajęczyny?

ocenił(a) film na 7

spider-man w poprzednich filmach sam produkował pajęczynę z nadgarstków czy tak jak w
the amazing i komiksach, produkowało ją specjalne urządzenie, bo nie pamiętam. i które
rozwiązanie jest waszym zdaniem ciekawsze?

ocenił(a) film na 8
krupy

W poprzednich filmach Spidey wystrzeliwał sieć bezpośrednio z żył, co było głupim pomysłem moim zdaniem. Osobiście obstaję przy urządzeniach, chociaż i te są mocno przebajerowane, żeby produkować tak dużą ilość pajęczyny, która utrzyma słonia. Ale to w końcu komiks ;)

ocenił(a) film na 10
Macieyko

Pajęczyna jest akurat naprawdę mocnym materiałem, jest dużo wytrzymalsza niż stal o takich samych wymiarach, więc jestem w stanie uwierzyć, że Peter mógł stworzyć sieć o takich samych właściwościach, która utrzymywałaby jego ciężar i akrobacje w powietrzu, a także np. samochody zwisające z mostu. ;) Samo urządzenie też nie jest takie głupie, jak może się wydawać, w końcu nie tworzyło sieci tylko korzystało z gotowych zapasów stworzonych wcześniej.

deathmaster

Dokładnie. W TASM w filmie jest pokazane, jak Peter wchodził do tego pomieszczenia w Oscorp, tam takie maszyny rozciagąły tą sieć, a po drugiej stronie były takie pudełka do ktorych inne maszyny pakowały tą sieć,w takich malutkich plytkach, Potem widać jak Peter ma całe pudełko u siebie w domu i je sobie przyczepia do webshooterów. te ''płytki'' sobie zamówił od firmy Oscorp : http://www.youtube.com/watch?v=7YlxDLIQWdI 1:00 widać że zakupił całe pudło, jest napis 24 pudełka... w jednym mieściło sie cyba tyle samo tych płytek, a w jednej ponoć miało ponad 700 metrów pajęczyny.O_O... 1:10 facet mówi; ''a single pale(czy coś takiego) can safely store a seven hunderd metres of liquid cable...'' chyba cos takiego powiedział nie jestem pewien. To była siec tych genetycznie zmodyfikowanych pająków, dlatego jeszcze bardziej wytrzymała niż zwykłego pająka... Na dodatek bardziej elastyczna i rozciagliwa... Troche sensu to ma jednak... :D

ocenił(a) film na 7
Macieyko

Spidey uzupełniał co jakiś czas swoje urządzenie nabojami na sieć, którą produkował w domu dla sprostowania. (wer. komiksy, kreskówka)

ocenił(a) film na 9
Macieyko

W filmie była mowa o tym, że pająki hodowane w Oscorp produkują niebywale wytrzymałą sieć, która potrafi wytrzymać jakieś tam rzeczy, nie pamiętam, ale akurat w filmie to nie on produkował pajęczynę. Robiły to pająki z Oscorp albo może Peter zachował sobie tego pajączka, który go ugryzł i jemu zabierał sieć? Kto go tam wie? xD

AnOl

Pająk umarł po tym jak ugryzl Petera

krupy

wole urządzenie które zrobił w tym filmie

ocenił(a) film na 5
krupy

Też wolę urządzenie, bardziej komiksowy motyw. Co prawda trochę to podejrzane, że nastolatek tworzy tak genialny wynalazek, ale w komiksie była mowa bodajże o tym, że wraz z ugryzieniem otrzymał ogromną wiedzę na temat pajęczyn i sposobów ich wytwarzania.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę jak autorzy starali się urealnić pająka. Jego bujanie na sieci wygląda dużo bardziej 'ludzko' niż w trylogii Raimiego. Brak tu też strzelania siecią w pustkę i huśtania się na niej. W większości scen widać dokładnie gdzie wystrzelona pajęczynka ląduję.

ocenił(a) film na 7
Hilarious

w drugiej części na bank będzie bujać się dużo pewniej, i że tak powiem, bardziej profesjonalnie. ale to urealnienie oczywiście bardzo na plus.

Hilarious

Peter nie stworzył pajęczyny. Podczas sceny budowy wyrzutni sieci, w tle leci dokument Oscorp o wymyślonym przez nich super kleju.

W serii komiksowej Amazing sam chyba wymyślił pajęczynę. W uniwersum Ultimate był to wynalazek/super klej, wymyślony przez jego ojca.

ocenił(a) film na 7
Hilarious

W komiksie Parker był młodym geniuszem.
W filmie, Parker wykorzystał technologię Oscorp (sam stworzył tylko wyrzutnie, pajęczynę wykradł).

Dealric

kupił
http://www.youtube.com/watch?v=7YlxDLIQWdI 1:00
jakby ukradł to by pokazali to w filmie, ja myślę że kupił... jak w internecie podawali dokument o tych sieciach to chyba mozna było ją kupić. Kupił wielkie pudło z 24 opakowaniami. a w jednym było 24 kapsułki te ktore sobie przykrecał do webshooterów... a w jednej jest 700 metrów sieci która potrafi wytrzymać kilka setek ton przeciążenia

ocenił(a) film na 7
cezarywi

A możliwe. Kierowałem się sceną w której odkrył naboje (tuż przed pokojem z pająkami) i założeniem, że produkt znajdujący się ciągle w fazie testów nie jest raczej ogólno dostępny (pomijajac fakt, że tego typu nowinki kosztują majątek, a bogaczem to on nie był)

cezarywi

a podasz linka do tego dokumentu?

ocenił(a) film na 7
krupy

W komiksie miał urządzenie, w kluczowych momentach wyczerpywała mu się pajęczyna i musiał nabić drugi wkład :)

ocenił(a) film na 8
krupy

A ja sądzę że lepsza jest pajęczyna z żył. Ta z żyła bardziej potwierdza pająka w nim. Bo w końcu każdy robal umie chodzić po ścianach ^.^.
Bez tego może być również mrówko - menem. Ale oba pomysły były dobre ^^

ocenił(a) film na 5
Miku6

Chciałbym przypomnieć iż w universum Marvela istnieje taki superbohater jak Ant-man :)

ocenił(a) film na 8
Sigrandil

Oj ci tam xd. To było tylko takie porównanie, wpierw przyszła mi do głowy biedronka, ale biedronki latać potrafią.

ocenił(a) film na 5
Miku6

Chociaż Biedron-men to też niezła koncepcja:D

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 5
Miku6

Wyobraziłem sobie jego super moce i strój.

Supermoce- zjadanie i wsysanie mszyc z chwastów
Strój- czerwony w kropki :D

ocenił(a) film na 7
Sigrandil

strój
http://www.youtube.com/watch?v=-s9CiN9SmOU

ocenił(a) film na 5
smyro1

haha :D

ocenił(a) film na 10
Sigrandil

strój to chyba różowy albo w tęczę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones