PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747851}

Ania z Zielonego Wzgórza

Anne of Green Gables
5,7 1 928
ocen
5,7 10 1 1928
Ania z Zielonego Wzgórza
powrót do forum filmu Ania z Zielonego Wzgórza

Porażka

ocenił(a) film na 1

Długo czekałam na jakiś nowy film z Anią. To co zobaczyłam prawie wypaliło mi oczy. W jednym filmie Ania miała 12 lat jak straciła rodziców, tutaj 5 lat...Co im te 3 miesiące tak przeszkadzają? Sama Ania ma farbowane włosy, a Diana nie ma czarnych. Jedyną dla mnie wierną adaptacją jest Akage no Anne i to jeszcze świetna z oryginalnym japońskim dubbingiem (dostępne w Internecie z napisami w j.angielskim). Porażka

kagamixd

A dla mnie jedyną wersją Ani jest ta z Megan Follows :)

Ale co do Diany muszę tutaj przyznać ci rację .

I w dodatku zupełnie nie trafiony aktor grający Gilberta ):

Ach tęsknie za Jonathan'em Crombie - To on był prawdziwym Gilbertem .

Co do kolejnych ekranizacji Ani z Zielonego Wzgórza, to obecnie powstaje 8 odcinkowy serial - Za który opowiada studio CBC i Netflix .

W przyszłym roku premiera serialu .

ocenił(a) film na 1
buterfly

Mam nadzieję, że chociaż ten serial będzie dobry :)
Dla mnie "Ania z Zielonego Wzgórza" z Megan była nawet dobra, ale tylko pierwsza część. Potem się już zawiodłam.

kagamixd

Co prawda pozostały części nie były na podstawie kolejnych części książek , ale według mnie nadal trzymały bardzo dobrą grę aktorską i klimat .

Który ciężko teraz powtórzyć, w nowych ekranizacjach Ani z Zielonego Wzgórza .

ocenił(a) film na 1
buterfly

Grę aktorską trzymały, ale nie wiem czy klimat. Brakowało mi tego Złotego Brzegu, dzieci Ani...Z I WŚ to też przesadzili, bohaterka już taka młoda nie była ;) ja jednak jeśli chodzi o Anię z Zielonego Wzgórza to będę wierna japońskiej ekranizacji

kagamixd

Klimat to nie tylko wierności z oryginałem .

Chodzi mi tutaj o lokalizację , którego wyglądają w tamtej wersji bardzo naturalnie .

W nowych wersach niestety, ale wygląda to bardzo sztucznie .

W dodatku muzyka pasowała do czasów w których żyli bohaterowie .

W nowych części muzyka kompletnie, nie oddaje klimatu tamtych czasów .

ocenił(a) film na 1
buterfly

Masz rację. Wydaje mi się, że za dzisiejsze filmy z Anią biorą się nieodpowiednie osoby i wytwórnie. Może ten serial okaże się czymś wartym obejrzenia.

kagamixd

Mam niestety takie wrażenie że nie radzą sobie, z oddane klimatu powieści i to jest ich najgorszy błąd .

W dodatku dopiero w tych ekranizacjach takich aktorów, którzy nie oddają charakter postaci .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones